Úvod

Společnost byla založena v roce 2008 a v současnosti působí kromě ČR na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku.

Hlavní náplní naší firmy je výroba a velkoobchod s vínem, hrozny a mošty z Maďarska. Druhým významným odvětvím naší nabídky je zastoupení fy. BIEK Perfiladores s.l. ze Španělska, zabývající se produkcí opěrných konstrukcí pro vinohrady.

V počátku našeho vzniku jsme se věnovali pouze obchodní činnosti a zprostředkování. Od roku 2010 naše společnost v rámci dlouhodobých vztahů a smluv odebírá hrozny z cca 1 000 ha vinic v Maďarsku z oblasti Mátra, Dunántúl, Duna-Tisza közi a Nészmélyi – Aszár. V současnosti 20 % produkce realizujeme přímo v hroznech, 40 až 50 % v moštech, které vyrábíme v pronajatém provozu na základě požadavků našich obchodních partnerů včetně odkalení a podchlazení pod 10 °C. Část produkce z oblasti Nészmély-Ászár zpracováváme v pronajatém provoze na víno a druhou část pro nás zpracovávají naši dlouholetí partneři pod naším technologickým dozorem.

Budoucnost

V současnosti již běží příprava výstavby vlastního výrobního areálu v Maďarsku, abychom byli schopni dostát požadavkům na kvalitu naší produkce moštů a vín.

Hrozny

Od roku 2010 naše společnost v rámci dlouhodobých vztahů a smluv odebírá hrozny z cca 1000 ha vinic v Maďarsku z oblasti Mátra, Dunántúl, Duna-Tisza közi a Nészmélyi-Aszár. V současnosti 20 % produkce realizujeme přímo v hroznech. Hrozny určené pro odběratele jsou sbírány ručně do PP Boxů s kapacitou 400 kg, ošetřeny SO2 a ještě v den sběru transportovány k našim odběratelům.

Každá námi realizovaná dodávka je vybavena veškerou předepsanou průvodní dokumentací a certifikací, tzn. průvodním číslem EKAER a dokladem o ověření hroznů, sloužícím k certifikaci následně vyrobeného vína.

Mošty

Od roku 2010 naše společnost v rámci dlouhodobých vztahů a smluv odebírá hrozny z cca 1000 ha vinic v Maďarsku z oblasti Mátra, Dunántúl, Duna-Tisza közi a Nészmélyi – Aszár. V současnosti realizujeme 40 až 50 % produkce v moštech, které vyrábíme v pronajatém provozu. Standardně je dodávaný mošt ošetřen pektolytickým enzymem (u aromatických odrůd enzymem pro podporu uvolňování aromatických látek), po vylisování je mošt podchlazen na cca 6 °C a po 6 hodinách stání odkalen z hrubých kalů. Následně je mošt ošetřen základní dávkou SO2 a v izotermické cisterně transportován k zákazníkovi. Dle přání zákazníka jsme schopni dodat i mošt ošetřený flotací.

Každá námi realizovaná dodávka je vybavena veškerou předepsanou průvodní dokumentací a certifikací, tzn. průvodním číslem EKAER, BKO a dokladem o zatřídění moštu, sloužícím k certifikaci následně vyrobeného vína.

Víno

Od roku 2010 naše společnost v rámci dlouhodobých vztahů a smluv odebírá hrozny z cca 1000 ha vinic v Maďarsku z oblasti Mátra, Dunántúl, Duna-Tisza közi a Nészmélyi-Aszár. V současnosti 50 – 60 % realizujeme ve víně. Část produkce z oblasti Nészmély-Ászár zpracováváme v pronajatém provoze na víno a druhou část pro nás zpracovávají naši dlouholetí partneři pod naším technologickým dozorem. Standardně je mošt ošetřen pektolytickým enzymem (u aromatických odrůd enzymem pro podporu uvolňování aromatických látek), po vylisování je mošt podchlazen na cca 6 °C a po 6 hodinách stání odkalen z hrubých kalů. Následně je zakvašen čistou kulturou kvasinek a je doplněna výživa. Po dobu kvašení je fermentace řízená. Po dokvašení víno projde klasickým školicím procesem a po finální filtraci je víno transportováno v izotermické cisterně k zákazníkovi.

Každá námi realizovaná dodávka je vybavena veškerou předepsanou průvodní dokumentací a certifikací, tzn. průvodním dokladem EMCS a dokladem o zatřídění vína.

Biek

Druhým významným odvětvím naší nabídky je výhradní zastoupení v ČR a SR, fy. BIEK Perfiladores s.l. ze Španělska, zabývající se produkcí opěrných konstrukcí pro vinohrady. Firma patří mezi tradiční výrobce opěrných konstrukcí a díky obchodním vazbám jsme schopni nabídnout zajímavé ceny dodávek přímo od výrobce. V případě požadavku zákazníka je možné zajištění realizace.

Nabídka sortimentu viz Katalog.

Nabídka a platební podmínky

Ceny a platební podmínky jsou s každým odběratelem sjednávány individuálně.

Nabídka vín ročník 2016

Müller Thurgau
Veltlínské zelené
Rizling vlašský
Sauvignon Blanc
Tramín červený
Rulandské šedé
Muškát Ottonel
Palatina
Chardonnay
Modrý Portugal
Kékfrankos / Frankovka
Cabernet Sauvignon
Zweigeltrebe
Modrý Portugal – rozé
Frankovka / Kékfrankos – rozé
Irsai Oliver
Zweigeltrebe – rozé

Veškeré námi nabízené produkty dodáváme zákazníkovi včetně dopravy na místo určení. Doprava je již zahrnuta v ceně produktu.

Dále jsme schopni odběratelům nabídnout profinancování námi dodávaných produktů formou faktoringu přes ČSOB Faktoring.

POPTÁVKA

1 + 2 =

Kontakty

Jednatel společnosti

Ing. Jan Elšík

Mob.: +420 775 139 833

e-mail: vino-pro@centrum.cz

Asistentka jednatele společnosti

Ing. Michaela  Elšíková

Mob.: +420 608 550 626

e-mail: vino-pro@centrum.cz

Kontakt

Office:
Vino – Pro, s.r.o.
Martinovská 3168/48
Ostrava - Martinov
Česká republika

IČ: 27850382
DIČ: CZ27850382

Mobil: +420 608 550 626

e-mail: vino-pro@centrum.cz

Předběžné objednávky na hrozny a mošt

V současné době příjímáme předběžné objednávky na hrozny a mošt z letošní sklizně. Kontaktujte nás přes nabídkový formulář případně na uvedených tel. číslech.